Ürünler

Ürünler » Bonny Silver » %22 Gümüş İçerikli Çorap

ANTİBAKTERİYEL, ANTİMİKROBİYAL ÖZELLİĞİ

   Üründe kullanılan gümüş ipliği, karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek hücre zarındaki mikrop ve bakterinin DNA'sını bozmaktadır. Böylece her 50 saniyede bir çoğalan mikrop ve her 20 dakikada bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir.
   Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücre zarını yırtarak kumaş üzerinde mikro organizmaların DNA ve RNA'sının kendilerini tekrarlayarak çoğalmaları özelliğini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarları bölünerek çoğaldıkları için zarları yırtıldığında çoğalmaları engellenmiş olur. Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hâle getirir.
1 saat içinde bütün bakteri ve mantarları %99,9 oranında öldürür. 400'den fazla bakteri ve mantar çeşidine karşı etkilidir. Gümüş bakterilerin bağışıklık kazanmasına izin vermez. Bakterilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için sıcaklık, nem ve bu şartları hazırlayan yüzeylere ihtiyacı vardır. Bu nedenle çoraplar bakteriler için ideal bir ortam oluşturur. Gümüş bu mikroorganizmaları uzaklaştırarak koloniler meydana getirmelerini engeller.
   Gümüş amonyağı ve doğallığı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize ederek antibakteriyel etki sağlar. Bonny Silver Çoraplarının Antibakteriyel, Antimikrobiyal etki gösterdiği aynı zamanda ayak mantarının oluşmasına engel olduğu,oluşan ayak mantarının iyileşmesinde önemli etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

DİYABETİK ÖZELLİĞİ

   Diyabetli kişilerde diğer kişilere göre ayak bakımı çok daha önemlidir. Kan şekerinin sürekli yükselmesi tüm vücutta olduğu gibi ayaklarda da olumsuz etkiler doğurur. Diyabet rahatsızlığı damar duvarlarını bozarak damarların hasar görmesine ve ayaklara giden kan miktarının azalmasına neden olur. Tedavisiz ve kontrolsüz diyabette bacak ve ayaklardaki sinirlerin işlevleri bozulmakta, ağrı, sıcaklık ve dokunma hissinde azalma ve duyu kaybı olabilmektedir. Böylece ayaklardaki yaralanmalar hissedilmemekte, fark edilememektedir. Unutulmaması gereken nokta; vücudun ağırlığını taşıyan ve en çok baskı altında kalan ayakların, yaralanmalara en açık organlarımız olduğudur.
   Bonny Silver çorapları saf gümüş iplikten diyabet hastaları için özel üretilmiştir. Saf gümüş iplik teknolojisi sayesinde, ayağınızı sıcak tutar. Antibakteriyel ve Antimikrobiyal özelliği sayesinde ayağınızda oluşabilecek yara ve enfeksiyonların önüne geçer.Gümüş metalinin tedavi edici özelliği sayesinde ayağınızda bulunan yaraların ve enfeksiyonların en kısa sürede mikrop kapmadan iyileşmesini sağlar.
   Bonny Silver diyabet hastaları için özel üretilmiş lastiğiyle ayağınızı sıkmaz, kan dolaşımını engellemez ve ayak bileğinize kadar olan gümüş bölge sayesinde ödem oluşumunu engeller. Dikişsiz burun özelliği sayesinde ayağınızı tahriş etmez.ANTİKOKU ÖZELLİĞİ


   Gün boyu vücudumuzun yükünü taşıyan ayaklarımız çeşitli nedenlerle terler ve koku yapan bakterilerin çoğalması için uygun ortamı oluşturur.Bonny Silver Saf Gümüş İplik ve doğal liflerden üretilmiş çoraplar ayağınızın hava almasını sağlayarak ayağınızın terlemesini engeller.
   Gümüş iplik ter ve ayak kokusu yapan bakterilerin üremesini ve çoğalmasını önler. Gümüş, ter(amonyak) ve yapısı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize eder, bakterilerin birleşiminden meydana gelen koku moleküllerini antibakteriyel özelliğiyle ortadan kaldırır.

TERMODİNAMİK ÖZELLİĞİ

   Gümüş, Dünyadaki en iyi yansıtma ve iletkenlik özelliğine sahip elementtir. Bu özelliklerinden kaynaklanan termodinamik yapısıyla ayağınızı yazın serin, kışın sıcak tutar. Gümüş iplik, vücudunuzdan çıkan ısı enerjisinin %95'ini kaynağına geri yansıtır ve termal enerjiyi depolayıp dağıtır. Böylece ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar. Gümüş iplik ısı iletkenliği sayesinde sıcak ortamlarda ayağınızdaki ısıyı dış ortama dağıtır, böylece ayaklarınızı serin tutar. Gümüş ipliği ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak vücudunuzun ısı dengesini düzenler.

MANTAR ve EGZAMA ÖNLEYİCİ ÖZELLİĞİ


   Mantar ve egzama rahatsızlığından en çok olumsuz etkilenen organlarımız ayaklarımızdır. Mantar ve egzama rahatsızlığının ortak yönleri deri hastalıkları olmasıdır. Bu iki önemli rahatsızlığının oluşmasına sebebiyet veren birçok faktör bulunmaktadır. Ayaklarımızda oluşan çeşitli bakteri ve enfeksiyonlara bağlı olarak bu rahatsızlıklar gelişim göstermektedir.
   Bonny Silver, saf gümüş iplik teknolojisinin sahip olduğu antibakteriyel ve antimikrobiyal etkisi ayağımızda oluşabilecek bakteri ve enfeksiyonların önüne geçmektedir. Termodinamik özelliği sayesinde ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak bakteri oluşumunda en önemli faktörü yani teri engelleyerek sağlıklı bir kullanım sağlar.
   Bonny Silver'ın önceden oluşmuş mantar ve egzama rahatsızlığının tedavi sürecinde de tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilir.Bu etki klinik ortamda test edilip kanıtlanmıştır.

ÖDEM GİDERİCİ ÖZELLİĞİ

   Gümüş ipliğinin ten ile temas ettiği kısım boyunca elektriksel şebeke dolayısıyla elektromanyetik alan oluşturması söz konusudur. Bu etkiyle temasta bulunan bölgedeki kanın akış hızı artmakta ve bölgedeki ödemlerin azalması sağlanmaktadır. Elektrik akımının geçtiği ortamda manyetik alan oluşturur. Manyetik alanın kan dolaşımını arttırıcı ve ödemi azaltıcı etkisi bulunmaktadır.Artan kan akışı ayak bölgesinde olası ödemleri engeller ve konforlu bir hayat sunar.

ANTİSTATİK ÖZELLİĞİ

   Stres kavramı günümüzde yaşam tarzlarını etkileyen en önemli olumsuzluklardan biridir. Stres hem toplumsal hem de bireysel yaşamı biçimlendirmekte, organize etmekte, hatta yönlendirmektedir. Stres günlük hayatın her aşamasının bir parçası duruma gelmiştir. Öyleyse stresle yaşamayı öğrenmek,stresin etkilerini en az indirmeye çalışmak gerekmektedir.Bonny Silver kullanıcılarına daha az stresli bir yaşam öneriyor. Nasıl mı; Gümüş metali, bilinen metaller arasında en yüksek iletkenliği sahip elementtir.
   Bonny Silver, gümüş iplik teknolojisi anti statik özelliği sayesinde vücudda biriken statik elektriği yalıtarak yorgunluk hissini azaltır ve daha rahat bir kullanım sağlar. Seyahat esnasında hava değişimden dolayı oluşan durgun elektrik yükünü gümüş iyonları vasıtasıyla dağıttığı için seyahat çorabı olarak da tavsiye edilir.

ELEKTRODİNAMİK ÖZELLİĞİ

   Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler sonucu elektronik cihazların (Tv, Radyo, Bilgisayar, Cep Telefonları, Küçük Ev Aletleri…) yaygınlaşması ile bu cihazlardan yayılan radyasyon elektromanyetik kirliliğe sebep olmuştur. Sağlıklı bir yaşam için bu kirlilikten bilinçli şekilde korunmak oldukça önemlidir. Bonny Silver Gümüş Çorap ile gümüş metalinin yüksek yansıtma özelliği kullanılarak elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik radyasyonun insan vücuduna etki etmesi büyük ölçüde engellenmiştir.

TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ


   Gümüş elementi eski çağlardan beri tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle yara tedavisinde kullanılan gümüş enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Saf Gümüş İpliği kullanılarak üretilen Bonn Silver Çorapları, Tedavi sürecini destekler, ödem ve egzama hastaları için de tedavi edici özelliğe sahiptir. Gümüş ipliği teknolojisiyle ayaktaki kan dolaşımını dengeler .

KALICI ETKİ

   Bonny Silver bazı kimyasal gümüş iyonu uygulamalarıyla yapılmış gümüş çoraplardan değildir, gümüş metalinin kendisi kullanılmıştır. Çoraptaki gümüş metali gözle görülebilir ve hassas dedektörlerlele tespit edilebilir.Bu sebeple gümüş iplik teknolojisiyle ürüne kazandırılan tüm özellikler yıkama işlemiyle etkisini kaybetmez, ürünün ömrü boyunca tüm özellikler kalıcıdır.

%100 DOĞAL

   Bonny Silver markasını gördüğünüz tüm ürünler saf gümüşten yapılmış gümüş ipliğine sahiptir, herhangi bir kimyasal ve zararlı madde içermez, tamamen doğaldır ve alerjik değildir.

BONNY SILVER FARKI

   Bonny Silver, sadece ayak sağlığına yönelik sağlıklı ve konforlu çoraplar üretmektedir. Bonny Silver'ın tüm ürünlerinde bizzat gümüş metali %10'un üzerinde kullanılmıştır . Gümüş metali hem hassas dedektörlerle tespit edilebilir hem de çıplak göz ile rahatça görülebilir. Bazı kimyasal gümüş iyonu uygulamalarıyla veya gümüş elyafı kullanılarak yapılan ürünlerden kesinlikle farklıdır. Hem ürün özelliklerinin kalıcı olması hem de gümüş elementinin sağladığı faydalardan tam anlamıyla yararlanılması için özel olarak tasarlanmıştır.